Našli ste si pod stromčekom nevhodný darček, ktorý sa vám nehodí, alebo už taký máte? Ako vyriešiť túto zapeklitú situáciu? Treba pevne dúfať v to, že vianočným škriatkom pomáhali s dodaním darčekov internetové obchody.

Ak tomu bolo skutočne tak, táto situácia je riešiteľná veľmi jednoducho, nakoľko podľa zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom a podomovom predaji je možné nevyhovujúce darčeky do 14 dní bez udania dôvodu vrátiť. Samozrejme tieto podmienky sa vzťahujú na všetky produkty zakúpené v internetových obchodoch počas celého roka, nielen v období Vianoc.

Kvalitné internetové obchody sú dokonca na takéto situácie pripravené a vedia, že nie vždy všetko bude sedieť ako uliate a preto ponúkajú  v období  Vianoc nadštandardné služby akými je napríklad možnosť vrátenia nevhodného darčeka po dobu dlhšiu, ako je zákonom stanovené, často je táto lehota 30 dní a dlhšia.

Tovar, ktorý chcete vrátiť, musí byť však vždy v originálnom obale, nepoužitý a nepoškodený, iba v tomto prípade je ho možné vrátiť. Tovar vždy zasielajte dobre a bezpečne zabalený, aby prišiel späť do internetového obchodu v poriadku. Takisto si dobre uschovajte aj potvrdenie o zaslaní balíka z pošty, alebo kuriérskej spoločnosti, aby ste sa vyhli problémom so strateným balíkom. Balík je potrebné posielať na adresu internetového obchodu bez dobierky.

Ak žiadate o vrátenie peňažných prostriedkov, tie je vám povinný obchod vrátiť do 15 dní od prijatia balíka na váš bankový účet. V prípade, ak ide napríklad o oblečenie a chcete iba vymeniť číslo, internetový obchod vám nový tovar zašle obratom.

Pýtate sa, či vás to bude niečo stáť? Nebojte sa, nebude to nič hrozné, zákazník v prípade vrátenia produktu do internetového obchodu znáša iba náklady spojené s doručením, teda poštovné. Túto sumu už nie je povinný internetový obchod preplatiť. Vždy je však lepšie „stratiť“ pár eur, ako plnú sumu produktu, no nie?

Veríme však, že sa tentoročný Ježiško trafil a pod stromčekom ste si našli iba to, čo skutočne bolo na „zozname“ a vrátiek bude minimálne množstvo.